Avatud turu paketid

Elektrimüük

VKG Elektrivõrgud hinnapaketid kodutarbijatele alates 01.09.2021

Paketid fikseeritud hinnaga – FIX

Pakett võimaldab kliendil fikseerida kilovatt-tunni hinda kokkulepitud perioodiks, mille jooksul klient saab arveid elektrienergia eest ühe ja sama hinnaga. Sõltumata hinna muutustest elektrienergia turul, fikseeritud hind lepingu kehtivuse aja jooksul ei muutu.

2021. aasta jooksul on elektrituru olukord oluliselt muutunud ning nii elektri börsihinnad kui ka fikseeritud sisseostuhinnad on kallinenud. 

Klientidele, kellega on sõlmitud fikseeritud hinnaga tähtajalised elektrilepingud, saadame elektrienergia hinnapakkumused järgmiseks aastaseks perioodiks. Kui klient on uue hinnaga nõus, ei ole vaja meid sellest eraldi teavitada. Sellisel juhul pikeneb elektrileping uue hinnaga automaatselt järgmiseks perioodiks.

Pakett börsi hinnaga – NOT-FIX

Börsi hinnaga paketi valikul elektrienergia hind sõltub täielikult elektrituru börsi Nord Pool Spot Eesti piirkonna hinnast. Elektrienergia kilovatt-tunni hind muutub iga päev, kusjuures muudatused võivad olla väga tuntavad. Valides sellist paketti, klient peab olema valmis maksma kilovatt-tunni eest rohkem perioodidel, millal hinnad börsil kasvavad (näiteks talvel), kuid võib ka saada kasu madalamatest hindadest (näiteks kevadel)..

Hind käibemaksuta Hind käibemaksuga Märkus
Börsi hind + 0,225 senti/kWh Börsi hind + 0,27 senti/kWh Tähtajatu leping

 

 

 

Börsi hinnast sõltuva paketi valikul, VKG Elektrivõrgud OÜ arvutab kliendi igakuised elektrienergia kulud börsi hinnast sõltuva paketi valikul kasutades selleks börsitunnihinda ja tarbija tunnipõhiseid tarbimisandmeid, mis mõõdetakse või tuletatakse võrguettevõtte poolt kuu tarbimise ja tüüpkoormusgraafiku alusel.

Börsihindadega saab tutvuda siin

Pöörame Teie tähelepanu, et meie kliendina saate tellida enda e-posti aadressile igapäevaseid teavitusi NPS elektribörsi tunnihindadest. Seda on võimalik teha VKG Elektrivõrgud OÜ iseteeninduses või pöördudes klienditeenindusse infotelefonil 716 6633 või e-postil klient.ev@vkg.ee.

Kui Teile meeldib mõni ülaltoodud hinnapakettidest, siis elektrienergia ostuks valitud hinnapaketi alusel tuleb Teil sõlmida elektrileping, iseteeninduses aadressil https://eteenused.vkgev.ee või VKG Elektrivõrgud OÜ klienditeeninduses. Elektrilepingu sõlmimine toimub vastavalt elektrilepingu tüüptingimustele.

Tutvu hindadega ka iseteeninduse portaalis https://eteenused.vkgev.ee või pöördudes meie poole e-posti aadressil klient.ev@vkg.ee.

Lepingu sõlmimiseks iseteeninduses logige sisse ID-kaardi või Mobiil-ID-ga .